
Nyckelbatteri för 2018 Subaru WRX
CR2032 ersättningsbatteri till din 2018 Subaru WRX-nyckel. Smart Key
Noteringar om kompatibilitet
Smart Key
Fordon
2018 Subaru WRX
Batteristorlek
CR2032
Spänning
3V
Från
$9,99 USD
Öppnar hela produktsidan med köpalternativ för ditt fordon.
Vanliga frågor om nyckelbatteri för 2018 Subaru WRX
Vilket batteri använder nyckeln till en 2018 Subaru WRX?
De flesta nycklar till 2018 Subaru WRX använder en CR2032 3 V litiumknappcell. Smart Key
Hur byter jag batteri i nyckeln till min 2018 Subaru WRX?
Öppna nyckeln längs skarven med en liten spårskruvmejsel eller ett mynt, ta ut det gamla CR2032-batteriet (notera vilken sida som är vänd uppåt), sätt i det nya på samma sätt och knäpp ihop nyckeln. I vår steg-för-steg-guide hittar du bilder och säkerhetstips. Se hela vår bytesguide